Geri

KURUMSAL TV - WEB TV

Kurumsal TV ya da Web TV internet tabanlı, flash altyapılı kapalı devre yayın sitemidir.

Gelişmiş bir kontrol panel aracılığıyla yayın sunucusuna yüklenen metin, flash animasyon (.swf), resim (.jpg), video (.flv) gibi medya öğeleri, istenilen sırada ve istenilen süre boyunca yayınlanır. Bu yayın sürekli kendini tekrar eder, son öğeden sonra tekrar baştan başlayarak süreklilik sağlar.

Yayın için en temel gereksinim, internet bağlantısı olan orta veya üst seviye yayın programını çalıştıracak bir bilgisayar, yayını gösterecek bir televizyon ve bilgisayar ile televizyon arasında görüntü aktarıcı bir kablodur. Bir yayın (aynı yayın) sadece çoğaltıcılar ile bir çok TV'de yayınlanıp, izlenebilir. Ayrıca istenirse birden fazla bilgisayar aracılığı ile birbirinden farklı yayın içerikleri farklı tv'lerde de izlenebilir.

Benzer ve çok daha pahalı yayın örneklerini, alış veriş merkezlerinde, hastanelerde ya da firma vitrinlerinde görebilirsiniz. Bu örneklerin pahalı olmasının yanında bir diğer dezavantajı belli kalıplar halinde satışının yapılıyor olmasıdır. Yani aldığınız yayın tipini özelleştiremez, ne verirlerse onu kullanırsınız.

Bir programcıyla çalışmanın avantajı ise aldığınız hizmeti kendi firmanızın esas ihtiyaçlarına göre talep edebilir, bu doğrultuda ortak ve sonuç odaklı çalışmalar yapabilirsiniz.

Geliştirdiğim Kurumsal TV yada Web TV programı Plato Üniversitesi sınıf girişlerinde duyuru, dersporgram aracı, ders bilgisi, öğretim görevlisi bilgisi vb. gibi özellikler için kullanırken ENT Tıp Merkezi aynı programı hizmet, ürün ve haberlerini duyurmak, tanıtım videosunu ziyaretçilerine izletmek için kullanıyor.

Kendiniz veya kurumunuz için benzer ihtiyaçlarınız varsa mutlaka iletişime geçin.